Pradžiai trumpai apie robotuką. :) Android, tai atvirojo telefonų gamintojų aljanso (kitaip „atvirojo telefono aparato aljanso“) projektas (Open Handset Alliance Project). Šis aljansas, tai daugiau nei 30-ties pasaulio technologijų įmonių, tarp kurių tokie gigantai kaip – mobiliųjų tinklų operatoriai Sprint, T-Mobile, China Mobile, procesorių gamintojai Intel ir Nvidia, telefonų gamintojai Samsung, Motorola, HTC ir tikri interneto gigantai įskaitant Ebay, o svarbiausia,- Google. Pagrindinis aljanso tikslas – suvienijus jėgas ir kompetenciją, sukurti universalią mobiliojo telefono aparato platformą su atvirojo kodo OS (ir aiškų panaudoti ją savo mobiliųjų technologijų verslo plėtrai – kas aparatų gamybai, kas ekspansijai į reklamą mobiliuosiuose telefonuose).
Viskas prasidėjo 2005-ųjų liepą, kai Google įsigijo nedielę programinės įrangos kompaniją Android, Inc, o buvęs Android, Inc įkūrėjas Andy Rubin, kartu su kitais darbuotojais, perėjo į Google. Prasidėjo gandai, kad Google kuria mobilųjį telefoną. Tuo metu Andy Rubin su komanda toliau vystė OS, skirtą mobiliesiems telefonams. Jau tada buvo kalbama, jog naujosios OS funkcijos buvo derinamos mobiliųjų gamintojais ir programinės įrangos kompanijomis. 2007-ųjų lapkričio 5-ąją buvo paskelbta apie Open Handset Alliance įkurimą. 2008-ųjų spalį Google įvykdė savo pažadą ir paskelbė Android OS išeities kodus (source).
Pirmas telefonas su Android OS rinkoje pasirodė 2008 spalio 22-ąją dieną Amerikoje. Tai Taivanio kompanijos HTC gaminys HTC G1 (anksčiau žinomas HTC Dream vardu).
Android atvirojo kodo operacinė sistema siūlo daugybę galimybių ne tik mobiliųjų gamintojams ir ryšio kompanijoms. Kadangi sistema atvira, programas jai jai gali kurti bet kas, turintis pakankamai prgogramavimo žinių. Tam tereikia parsisiųsti Google platinamą Android SDK. Programos rašomos Java kalba, į SDK įeina telefono emuliatorius ir patogūs Eclipse IDE įskiepiai (plug-in).
Programas į Android „varomą“ telefoną galima parsisiųsti iš vadinamojo Android Market – specialaus tinklapio, skirto centralizuotai publikuoti Android OS „softui“ (nors ja pasirodė keletas kontorų, savarankiškai užsiimančių platinimu). Nuo šio mėnesio, į Android Market savo programas jau gali siųsti bet kuris programuotojas ar kompanija, pakanka tik užsiregistruoti jų puslapyje, vienintelė sąlyga – programa turi būti nemokama. Nuo 2009-ųjų pradžios programas bus leista apmokestinti, pelną su Google dalinantis 70/30 principu – 70% uždarbio atiteks kūrėjui, likę 30% Google (kurių ji, beje, nepasiliks, o sumokės mobiliųjų tinklų operatoriams, platinantiems savo tinkluose telefonus su Android).
Ar Android priklausys mobiliųjų technologijų (o gal viso interneto?) ateitis? Pamatysime, tačiau greičiausiai laukti neprailgs!
Portions of this page are modifications based on work created and shared by Google and used according to terms described in the Creative Commons 2.5 Attribution License.